Lantor
Lantor is sinds 1959 een belangrijke werkgever voor Veenendaal. Nu zinspeelt het bedrijf op een verhuizing, en zijn er gesprekken danwel onderhandelingen met de Gemeente gaande over grondaankoop en/of herontwikkeling van de locatie.
De veranderingen die dat met zich meebrengt, kunnen grote, directe gevolgen hebben voor werknemers, hun gezinnen, en de omgeving.
Voorbeeldfunctie
Wat de SP en GL-PvdA betreft, heeft de Gemeente een voorbeeldfunctie als het gaat om sociaal en verantwoord handelen. Een zorgvuldig een maatschappelijk proces over de toekomst van het Lantorgebied vraagt om een breed gedragen sociaal plan. De werknemers van Lantor vragen hier ook om, en op een bijeenkomst op 14 maart spraken de aanwezige politieke partijen zich hier dan ook positief over uit.
Er was dus voldoende aanleiding om een motie op te stellen…
Motie
In de motie werd het College van Burgemeester en Wethouders opgeroepen tot een viertal zaken:
- Geen onherroepelijke besluiten inzake Lantor te nemen, zonder de Gemeenteraad hierin te kennen;
- De mogelijkheden die de Gemeente heeft benutten om Lantor-medewerkers aan nieuw werk te helpen;
- De Gemeenteraad op de hoogte te houden van ontwikkelingen
- In gesprekken met Lantor het belang van een goed en gedragen sociaal plan te benadrukken.
Voor een meerderheid in de Gemeenteraad is dat kennelijk teveel gevraagd; meer dan een paar vrijblijvende woorden dat ze het “echt wel belangrijk vonden” kon er bij hen niet vanaf.
Uitslag
- VOOR: SP, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, CDA (12 zetels)
- TEGEN: D66, Lokaal Veenendaal, ProVeenendaal, SGP, VVD (21 zetels)
Deze video kan pas afgespeeld worden als er toestemming gegeven is voor cookies(marketing).
Lantor personeel in actie voor een goed sociaal plan
