[[{“type”:”media”,”view_mode”:”media_large”,”fid”:”2177″,”attributes”:{“alt”:””,”class”:”media-image”,”height”:”74″,”width”:”368″}}]]
Onlangs is er in Utrecht een overleg geweest over de Syntus concessie. Alle SP fracties uit de provincie Utrecht waren hiervoor aanwezig. In de nieuwe concessie staat het voorstel voor de nieuwe dienstregeling van de bussen.
In Veenendaal zien we weinig grote veranderingen. De meest negatieve verandering is het stopzetten van de rechtstreekse verbinding met Arnhem. Iets wat zeker voor de studenten van de Hogeschool Arnhem en Nijmegen een negatief gevolg zal hebben op hun reistijd. Dit is dan ook ons voornaamste punt waarin we graag een verbetering zien.
Positiever is de snelbus die er komt vanaf Veenendaal naar Amersfoort. Deze gaat 2x per uur. Wel betekent dit dat Scherpenzeel en Renswoude dan 2 bussen minder per uur houden. Mede daarom staan we ook positief tegenover hun voorstel om deze bus nog wel langs 1 halte te laten gaan. Volgens hun berekeningen zou dit ook geen extra reistijd kosten en bieden we deze dorpen toch deze extra reismogelijkheid. Ook een positief voorstel is de nieuwe lijn die naar het Henschotermeer gaat in de zomermaanden. Absoluut een mooie aanvulling op het reeds aanwezige beleid.
Andere dorpen en steden komen er echter veel slechter van af, zoals bijvoorbeeld de Ronde Venen. Sommige plaatsen verliezen meer dan de helft van hun aansluitingen. Andere verliezen in hele gebieden hun vervoerslijnen. Daarnaast nog bedenkende dat steeds meer lijnen door vrijwilligers gereden moeten gaan worden. Mede daarom vragen we ons toch af of dit het meest sociaal gewenste voorstel is. Iedereen zou voldoende OV vervoer geboden moeten krijgen. Waar men ook woont. Dit gaan we dan ook zeker niet zomaar voorbij laten gaan in de provincie. Diverse mensen zullen inspreken en verbeter voorstellen indienen.
Precies zoals het de SP gewoon is, niet alleen naar jezelf kijken maar naar een breder perspectief…
[[{“type”:”media”,”view_mode”:”middenkolom”,”fid”:”2178″,”attributes”:{“alt”:”Een mens is meer”,”class”:”media-image”}}]]
Blijf niet mokkend aan de kant blijven staan,
stel een daad en toon je moed.
Laat je woede hand in hand gaan
met het goede dat je doet!
(Een Mens is Meer – Bob Fosko/Karel Glastra-van Loon)
