h

Op naar de Provincie!

13 maart 2013

Op naar de Provincie!

DOOR: TOKE

Op dinsdag 12 maart ging het richting de grote stad Utrecht (nu nog wel tenminste). In de bus al contact met iemand uit Rotterdam die ook deze kant op ging, samen stapten we uit op de Archimedeslaan waar het Provinciehuis staat. Het zag er naar uit dat het druk zou worden vanavond, velen gingen deze kant op...

Bij het Provinciehuis kozen we beiden een andere deur; ik werd opgewacht door iemand van de SP, die omringd was met plaatsnaamborden uit elke plaats of gemeente die een SP partij binnen zijn of haar gemeente heeft, een grote sticker en in een doosje talrijke kleine stickertjes. Bovendien kregen de leden een t-shirt aan waarop de volgende tekst stond: Utrecht, Gemeente Amsterdam. Toen wij als groep naar de statenzaal gingen, stelden we ons op in een hoek van de zaal, waar direct veel fotografen op af kwamen. We werden gecomplimenteerd met deze ludieke aktie!

Om 19.30 werd minister Plasterk verwelkomd, en werd de gang van zaken voor deze avond uitgelegd door de ordecommissaris; alles liep gesmeerd! Minister Plasterk legde uit wat de bedoeling was van het samenvoegen van de provincies en dat de Regering zelf nog gaat over de grotere infrastructuur. Daarna mochten aanwezigen in de zaal hun zegje doen, voor en tegenstanders, jong en oud kwamen aan het woord, de Kasteelheer uit Rhenen was er ook, bovendien zag ik ook onze oud-burgemeester dhr. Elzinga, die een foto van het plaatsnaam bord van Veenendaal, gemeente Amsterdam maakte.

Enige opmerkingen uit de zaal waren: Referendum (afgekeurd). Bang dat door het referendum samenvoegen afgeblazen wordt?
Voorstanders van het samenvoegen van de provincies stelden een andere samenvoeging voor, bijv. Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, omdat deze veel met het water te doen hebben, of Utrecht en Gelderland ivm de Groene Strook. Enkele inwoners wisten te vertellen dat er al een Foodvalley was met wat grotere gemeentes in het midden van het land.
Alles verliep heel ordelijk, per vragenronde van 3 a 4 personen probeerde de minister uitleg of antwoord te geven, hij heeft al een dik dossier over de samenvoeging van de provincies om mee naar Den Haag te nemen.

Als laatste kwam een oudere dame aan het woord, die ook sprak namens de ouderen, dit samenvoegen is een kosten verslindend project (men is al 10 jaar bezig met dit plan); kan dit geld niet beter gebruikt worden aan bv. Busverbindingen, bushaltes, WMO voorzieningen, de o zo belangrijke zorg, voorkoming van de belachelijke verhoging van de huren, het sluiten van de sociale werkplaatsen en de bejaardentehuizen.
O ja, de regering wil ons toch zo lang mogelijk thuis laten wonen? Pak dan de thuiszorg niet van ons af. Dit gaf het grootste applaus van de hele avond,met zelfs fluitconcerten van uit het publiek!

Zo was dit voor veel mensen (ongeveer 200 personen) een zeer geslaagde avond; de groep van de SP ging snel aan de slag met het uitsorteren van de stickertjes; velen kwamen deze ophalen aan de tafel. Zelf kreeg ik nog een microfoon onder mijn neus, wat we aan het doen waren, waarom en wat de bedoeling was. Ik heb zo goed mogelijk proberen te antwoorden(helaas onbekend welke omroep het was), de organisator van deze avond moest nog naar een kerngroep vergadering. Wel heb ik nog even aangekaart dat er nog meer acties op stapel staan zoals voor de thuiszorg en tegen de belachelijke verhoging van de huren.

Daarna ging ik weer richting Veenendaal, ik kon tot Maarn met iemand meerijden, dus we konden nog even nakletsen over deze avond.

Dus:
DENKEN+PRATEN+DOEN=AKTIE!!!!!!!

U bent hier