SP-Afdeling Veenendaal is een petitie gestart, waarin zij duidelijk maakt dat geld voor het Sociale Domein ook daadwerkelijk aan het Sociale Domein moet worden besteed – en niet aan andere zaken, zoals het vlottrekken van de parkeerexploitatie of het opfleuren van het winkelgebied. De actie heet Oormerk Zorggeld, en is ondermeer te tekenen via http://petities.nl/petitie/oormerk-zorggeld-gemeente-veenendaal.
teken de petitie
Aanleiding van de actie zijn een aantal voorstellen die de afgelopen tijd aan de gemeenteraad zijn voorgelegd, waarin zorggeld een andere bestemming kreeg toebedeeld. Zo stelde het College van Burgemeester en Wethouders in juni voor om ongebruikt zorggeld te besteden aan de parkeerexploitatie; en kreeg hiervoor een meerderheid in de gemeenteraad achter zich. De VVD stelde in oktober voor om geld uit het sociale domein te benutten voor het ‘oppimpen‘ van het winkelcentrum. De VVD moest het zonder meerderheid stellen; dit voorstel werd afgewezen.
[[{“type”:”media”,”view_mode”:”media_large”,”fid”:”1782″,”attributes”:{“alt”:””,”class”:”media-image”,”height”:”380″,”width”:”368″}}]]Afdelingsvoorzitter Baukje Hiemstra: “Tijdens onze gesprekken op straat, en tijdens het afgelopen Novemberdebat, is ons gebleken dat mensen boos zijn over deze voorstellen. En die mensen hebben gelijk! Zorggeld is voor de zorg. Via deze petitie kunnen mensen zich hiervoor uitspreken, en hopelijk de andere partijen overtuigen dat dit soort voorstellen echt niet door de beugel kunnen.”
